Green Youth Employability – cesta za ekologickejšími a zelenšími pracovnými miestami na trhu práceKategória: Soft skills

Topcoach podporil iniciatívu v rámci projektu GYE – GREEN YOUTH EMPLOYABILITY, ktorého cieľom je sprostredkovať mladým ľuďom súbor znalostí a zručností pri uplatnení na trhu práce, ktorý dbá na zelenší a ekologickejší prístup.

Projekt GYE (Emerging Skills and Jobs for a Fair and Green Society) sa zameriava na vytvorenie štruktúrovaného programu vzdelávania a kariérneho poradenstva pre mladých ľudí s využitím neformálneho vzdelávania a kombinovaných vzdelávacích prístupov.

Naším cieľom je poskytnúť cenné poznatky o vznikajúcich možnostiach zelených zamestnaní a získavania ekologických mäkkých zručností prostredníctvom súboru rôznych vzdelávacích prístupov, inovatívnych nástrojov a pútavých iniciatív, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby spĺňali potreby mladých ľudí a zároveň reagovali na výzvy našej spoločnosti.

Podrobnosti o projekte:
Názov projektu:(vo voľnom preklade) Zelené pracovné miesta pre mladých ľudí
Projekt: Nové zručnosti a pracovné miesta pre spravodlivú a ekologickú spoločnosť (pozn. Z anglického GYE – GREEN YOUTH EMPLOYABILITY)
Číslo projektu: 2023-1-IT03-KA220-YOU-000157988

Partnermi projektu sú organizácie topcoach s.r.o. zo Slovenska, organizácia SCAMBIEUROPEI ETS z Talianska, univerzitná podpora zo španieskej organizácie Ajuntament d’Alzira a organizácia a partner zo Slovinska – Visoka sola za upravlanje podezelja Grm Novo mesto.

Prehľad aktivít:

  • Úvodné stretnutie v Taliansku (29. – 31. januára 2024);
  • Analýza a výsledky prieskumu;

VÝVOJ SÚBORU NÁSTROJOV

  • Miestne podujatia pre zasadnutia NFE: organizovanie komunitných podujatí na pilotné zasadnutia NFE o ekologických mäkkých zručnostiach na základe JRC GreenComp;
  • Nadnárodné stretnutie v Slovinsku (16. – 18. júla 2024) s cieľom dokončiť súbor nástrojov;

ROZVOJ MOOC:

  • Nadnárodné stretnutie: strategické zasadnutie zamerané na udržateľné iniciatívy spoločenstva pre riadiaci tím elektronického vzdelávania, odborníkov a sustaibalble školiteľov.
  • Vzdelávacia aktivita pre mládež: pútavé workshopy určené pre mladých účastníkov.

ZELENÉ LABORATÓRIÁ PRE MLÁDEŽ:

  • Školenie pre lektorov: špecializované stretnutia, ktoré školiteľom poskytnú zručnosti špecifické pre daný projekt;
  • 4 Zelené laboratóriá pre mladých: séria praktických laboratórií podporujúcich zapojenie mladých ľudí do zelených iniciatív s podporou odborných školiteľov.
  • Miestne diseminačné podujatia t prezentácia výsledkov projektu
  • Záverečné stretnutie

Pre viac informácií navštívte stránku projektu, prípadne nás môžete podporiť sledovaním na sociálnych sieťach Instagram a Facebook.

https://greenyouthemployability.eu
https://www.instagram.com/gye.greenyouthemployability/
https://www.facebook.com/greenyouthemployability

Značky: erasmus

Zdieľajte s priateľmi