Zdieľajte s priateľmi

Detaily:

Špecifický workshop založený na interpretácií videných obrazov. Zameriavame sa pritom na najcitlivejšiu a najdôležitejšiu oblasť v našom živote a to sú VZŤAHY. Vo firemnom prostredí sa môže jednať napríklad o vzťah ku kolegom, mužom – ženám, autoritám, podriadeným, firme ako takej, atmosfére v tíme, k svojej pozícií a profesií, ďalšiemu kariérnemu smerovaniu, zmyslu práce a samotnému vzťahu k sebe samému, svojej hodnote, schopnostiam, kompetenciám, sile, atď. Každý si odnáša odpoveď na ten vzťah, ktorý nemá vyriešený alebo ho z určitého dôvodu trápi. Predložené maľby a obrázky sú počas workshopu využívané ako kreatívna a nová forma rozvoja a sebapoznávania vo firmách. Vhodný pre teambuildingy, či prácu s jednotlivcom. Na tomto workshope sa pracuje predovšetkým s vnútornými vnemami a pocitmi ľudí.

Obsahová náplň:

Teoretická časť: Oboznámenie sa s asociáciami medzi vonkajším obrazom a našim rozpoložením, teda našim vnútorným nastavením. Pozrieme sa na to, ako ovplyvňuje naše vzťahy a prácu to, ako myslíme a cítime. „Vidíme, čo chceme vidieť. Je to to, čo sa nachádza v našom podvedomí“. Ako sa hovorí: „ Ako vnútri, tak aj navonok. Ako hore, tak aj dole.“ Akými očami hľadíme na svet ? Čomu dávame pozornosť, to ovplyvňuje náš život, kariéru a vzťahy.
Praktická časť: Kolektívna a individuálna práca s obrazom – premietanie a analýza obrazov.
Kreatívna časť: (dobrovoľná ) – tvorba vlastného obrázku a jeho následná analýza v skupine.

Priebeh podujatia:

Formy vzdelávania: krátka prednáška, interaktívny skupinový koučing.
Metódy vzdelávania: riadená diskusia, skupinové cvičenia, práca s obrazom a jeho analýza, pozorovanie, brainstorming. 

Prečo sa zúčastniť:

Workshop prinesie nenásilný a jemný pohľad do vlastnej osobnosti, ktorý následne prináša možné zmeny v uvažovaní. Tým, že pracujeme s podvedomím cez obraz, cvičenia môžu priniesť okamžité aha momenty, náhle uvedomenia, vysvetlenia toho, prečo konáme ako konáme. Workshop prináša chuť zmeniť naše nefunkčné programy a postoje k lepšiemu, dokáže zvýšiť sebamotiváciu, pomenovať zmysel a ciele, môže zlepšiť vzťahy na pracovisku a pochopenie seba samého. Pomáha tiež lídrom ľahšie riadiť svoje tímy.

Prečo to funguje:

Pretože pomocou interpretácie obrazu, ktorý vidíme vonku , vieme pochopiť čo sa deje v nás samých. JA – naše vlastné vnútro a pocity nás neklamú. Z tohto dôvodu sa dosahujú rýchle a priame uvedomenia a taktiež stabilné zmeny u ľudí. Dochádza k  nenásilným premenám, ktoré sa môžu objaviť už po absolvovaní jediného workshopu. Výhodou tohto workshopu je že má účinnosť aj keď sa človek priamo nezapája a len pozoruje.

Čo hovoria účastníci:

 Marek Kováč:
Pochopil som, prečo som tak ťažko akceptoval ženy v mojom okolí, v práci a na mojej pozícií. A to je dosť hodnotný výstup . Takže za mňa prekvapujúco dávam tomuto workshopu „áno.“
Jana Draslerová:
Tvůj workshop naplnil moji dlouho potlačovanou potřebu cítit a vyjadřovat své emoce . Tvá metoda mi prostě naprosto sedla.Nejdůležitější však přišlo to ráno po tvé akci,kdy jsem poprvé ucítila, co je sebeláska . Bez ní nejde pomáhat druhým. Síce jsou situace, kdy se zastihnu, že se hodnotím, ale proti tomu, jak si mě zažila na tvé akci, jsem někde úplne jinde. A tvé obrazy sú opravdu terapeutické. Vytahují pravdivé a potlačené emoce z člověka a v novém paradigma už to stačí len vythnout a ono to už léčí samo. Strachy, komplexy, obavy, city, pocity…to vše se vytáhne ven na povrch a zároveň se to děje v přítomnosti druhých účastníků. Co nevytáhneme sami, vytáhnou – zazrdcadlí nám ostatní.
Lenka Beránková:
„Prace s obrazem je unikátní v tom, ze dá člověku možnost uvolnit napeti a nechat promluvit své nitro, co člověk skutečně cítí a tím odhalit někdy možná skryté pravdy,které jsme se postupem času naucili vytesnovat/potlacovat.Prace s obrazem mi pomohla prijit na to,ze v zivote dulezita svoboda a nenechat se stále necim svazovat s neustále si něco vycitat. Praci s obrazem bych doporučila lidem,kteří hledají jeste jiny způsob terapie.Lidem,kteří cítí ze v jejich zivote není jeste porad něco tak jak by mělo byt,ale nevědí proc. Tento způsob je muze návest zase na nové myšlenky,dat nové podmety k uvedomeni si sama sebe.“

Pre koho je podujatie určené:

  Pre jednotlivcov aj skupiny, pre všetky typy spoločností, predovšetkým otvorené alternatívnym metódam, ktoré hľadajú netradičné inovatívne formy rozvoja a vzdelávania.

  Ciele:

  • Pochopenie obmedzení vo vzťahoch s ľuďmi v práci a doma.
  • Posilnenie svojej osobnosti, smeru a motivácie.
  • Pomenovanie dôvodu stagnácie alebo neschopnosti sa posunúť.
  • Identifikovanie konkrétnych tém na svoj kariérny rozvoj.
  • Nájdenie svojich bŕzd a aj svojich kľúčov k úspechu.
  • Zlepšenie vzťahov v mužsko – ženských kolektívoch a iné.

  Cudzie jazyky, v ktorých je podujatie poskytované:

  Angličtina.

   Objednávka

   +421 914 703 900

   Alebo prostredníctvom formulára


   Zdieľajte s priateľmi

   O nás

   Sme inovatívna vzdelávacia organizácia, pričom osobný rast a sebarozvoj je naším životným štýlom.

    

   Veríme, že zmena môže nastať najskôr v nás, a to najmä neustálym zlepšovaním sa a napredovaním – odomykaním ľudského potenciálu.

    

   Hlavným cieľom projektu topcoach.sk je preto vyberať a ďalej ponúknuť tých najlepších odborníkov z oblasti sebarozvoja. A to prostredníctvom širokého množstva workshopov a tréningov najvyššej kvality ako pre jednotlivcov, tak aj pre firmy.

    

   Našimi hodnotami pri práci a spolupráci sú: kvalita, odbornosť, profesionalita, dôvera a v neposlednom rade i efektivita.

    

   • 0Motivovaných ľudí
   • 0Koučov
   • 0Partnerov
   • 0Workshopov
   • 0leTalky