Zdieľajte s priateľmi

Detaily:

Každý už počul o asertivite a slovo komunikácia je hádam najčastejšie používaným slovom medzi ľuďmi. Napriek tomu, nie každý z nás je schopný byť otvorený, jasný, zrozumiteľný a zároveň vnímať potreby a záujmy iných v náročnom alebo konfliktnom rozhovore. Na workshope vám zážitkovým spôsobom predstavíme koncept radikálnej otvorenosti Kim Scottovej, ktorý vám pomôže byť v kontakte s druhými a v konfliktoch efektívnymi, podporujúcimi, ale aj priamymi a zrozumiteľnými.

Obsahová náplň:

 • Čo je radikálna otvorenosť a oplatí sa v biznise alebo osobných vzťahoch?
 • Kedy sme manipulujúci, kedy ironickí, agresívni a kedy ruinujúco-empatickí či pasívni, a prečo to z dlhodobého hľadiska ničí vzťahy aj výsledky vzájomnej spolupráce.
 • Čo je za komunikáciou, ale zásadným spôsobom ju určuje?
 • Ako v rozhovore zvládnuť svoje emócie aj emócie druhého?
 • Ako nájsť vzájomné porozumenie?
 • Ako byť tvrdý na problém a mäkký na ľudí?

Prečo sa zúčastniť:

„Pozorní záhradníci si všimli, že susedné rastliny sa navzájom ovplyvňujú, podporujú alebo brzdia v raste.“ Workshop vám ponúkne jeden obrázok, ako konať tak, aby sme v našich rozhovoroch cítili viac vzájomnej podpory a zmysluplných a konštruktívnych výsledkov. Dostanete know-how, odpovede na otázky, priestor na diskusiu s inými ľuďmi a spoločne tak zistíme, čo medzi nami funguje a čo nám bráni cítiť sa lepšie a efektívne sa dohodnúť.

Priebeh podujatia:

Pri workshope využívame všetky nástroje efektívneho učenia dospelých – zážitok cez aktivity, ich reflexiu, praktické informácie, ako aj techniky a metódy, ktoré pomáhajú preniesť to, čo sa učíme do života.

Ciele:

Na konci workshopu budú účastníci vedieť jasne a zrozumiteľne, asertívne a odvážne, empaticky a v súlade s potrebami situácie komunikovať zásadné informácie, potreby a pocity. Každý účastník nájde odpovede na to, ako uzatvárať dohody s druhými ľuďmi, ako predchádzať manipulácii, ako zvládať záťažové situácie v kontakte s druhými a ako riešiť konflikty na komunikačnej, interakčnej a vzťahovej rovine, ale aj ako im porozumieť na hlbšej, intrapsychickej a psychodynamickej úrovni. Súčasťou workshopu bude aj mapovanie vlastného štýlu reakcií na konflikt.

Táto téma je súčasťou NewLeaders Academy.

  Objednávka

  +421 914 703 900

  Alebo prostredníctvom formulára


  Zdieľajte s priateľmi

  O nás

  Sme inovatívna vzdelávacia organizácia, pričom osobný rast a sebarozvoj je naším životným štýlom.

   

  Veríme, že zmena môže nastať najskôr v nás, a to najmä neustálym zlepšovaním sa a napredovaním – odomykaním ľudského potenciálu.

   

  Hlavným cieľom projektu topcoach.sk je preto vyberať a ďalej ponúknuť tých najlepších odborníkov z oblasti sebarozvoja. A to prostredníctvom širokého množstva workshopov a tréningov najvyššej kvality ako pre jednotlivcov, tak aj pre firmy.

   

  Našimi hodnotami pri práci a spolupráci sú: kvalita, odbornosť, profesionalita, dôvera a v neposlednom rade i efektivita.

   

  • 0Motivovaných ľudí
  • 0Koučov
  • 0Partnerov
  • 0Workshopov
  • 0leTalky