Zdieľajte s priateľmi

Detaily:

Výskumy hovoria, že ak človek používa svoje talenty zvýši si tým kvalitu života až 3-násobne. Talenty sú vrodené, má ich každý a hneď niekoľko. Ak do nich investujete čas a energiu, zmenia sa na silnú stránku. Silná stránka vám nielenže dodá silu, ale prinesie radosť z práce, prinesie úspech, peniaze a to všetko bez námahy, pretože vám je prirodzená. Na základe talentov a silných stránok sa vybudovali tie najefektívnejšie a najspokojnejšie tímy, pretože sa stali kompatibilné a pochopili svoj zdroj sily, ktorá tkvie v prirodzenosti a autenticite.

Obsahová náplň:

 • Čo sú talenty, aká je ich podstata, ako vznikajú, rozdiel medzi talentom a silnou stránkou.
 • Aký je ich prínos pre jednotlivca, lídra a tím.
 • Spôsob použitia talentov v praxi a rozvoja v tímoch, ako nezlyhať kvôli slabým stránkam.
 • Ako vytvoriť kompatibilitu v tímoch podľa silných stránok.
 • Meranie talentov podľa testu Strengthsfinder 2.0 od Gallupa, princípy, typy a skupiny talentov.
 • Vzájomné sebapoznávanie vďaka silným stránkam.
 • Pomenovávanie vlastných talentov a tímových talentov.
 • Potvrdzovanie talentov v praxi.
 • Rozvoj a posilňovanie talentov a silných stránok.
 • Hľadanie riešení vďaka silným stránkam a talentom.
 • Vytváranie kompatibilných tímov.
 • Výstup, sumarizácia, doporučenia na ďalší rozvoj a uplatnenie v praxi.

Priebeh podujatia:

Formy vzdelávania: interaktívny tréning, tímový talent koučing, krátka prednáška – predstavenie podstaty práce s talentami. Metódy vzdelávania: riadená diskusia, skupinové cvičenia, práca s obrazom, pozorovanie, brainstorming.

  Prečo sa zúčastniť:

  Workshop prinesie nové aha momenty, ktoré spôsobia nasledujúce posuny v práci i súkromí: Budete sa tešiť ráno do práce, profesia bude pre vás vysoko uspokojujúca, získate naspäť svoju energiu, sebavedomie a radosť z práce, stanete sa inšpiráciou pre iných, nadobudnete pocit, že nemáte konkurenciu a ste jedinečný a užitočný a aj ako tím. Práca bude pre vás jednoduchšia, ľahko identifikujete kolegu na doplnenie svojich slabých stránok. Zlepšia sa výsledky, a nadobudnete dobrý pocit z vykonanej práce, budete sa cítiť užitoční a cenený. Zvýši sa zisk a nájdete väčší duševný pokoj. Vytvoríte si kvalitnejšie vzťahy s kolegami a šéfom, udržíte kvalitné a úspešné vzťahy so zákazníkmi, budete hovoriť v súkromí o svojej práci len v dobrom, iní sa budú chcieť od vás učiť, nasledovať vás a spolupracovať.

  Prečo to funguje:

  Workshop vychádza z oficiálnych odborných doporučení spoločnosti Gallup, ktorá trénuje talent koučov po celom svete. Jedná sa o zaužívané praktiky používané vo veľkých  spoločnostiach, ale aj malých tímoch, ktoré sú obohatené a prispôsobené pre lokálny trh. Testom Strenghtsfinder od Gallupa bolo nameraných vyše 30 miliónov ľudí po svete a za posledné 4 roky sa táto metóda stále viac osvedčuje i v našej krajine a prináša prvé reálne úspechy u jednotlivcov, lídrov a tímov.

  Pre koho je podujatie určené:

  Pre jednotlivcov a lídrov, ktorí vedú tímy. Pre všetky typy spoločností, ktoré majú potrebu posilnenia tímu v oblasti efektivity, spokojnosti, kompatibility, spolupráce…

   Čo hovoria účastníci:

   108 AGENCY – Managing partner:
   Pomocou využitia špecifických techník Talent Centra sa nám podarilo ako firme identifikovať  slabé a silné miesta  a to na úrovni  individuálnej a aj na celofiremnej . Prostredníctvom spoločných diskusií  s Janou Švarnou sme nastavili procesy tak, aby boli funkčnejšie, pomohla nám určiť si priority a znova nastaviť ciele. S odstupom času musím hodnotiť jej prínos absolútne pozitívne. Vo firme sme si preusporiadali kompetencie, snažili sme sa odstrániť veci, ktoré nás brzdili v rozvoji a ktoré sme identifikovali ako zbytočné. Rovnako sme sa začali zameriavať na komunikačné kanály a tok informácií, čo bol u nás dlhodobý problém. Začali sme si v rámci manažmentu klásť otázky, prečo dochádza k niektorým skutočnostiam a ako im možeme úplne predísť. Samozrejme je nutné podotknúť, že sa jedná o dlhodobý proces, ktorý nie je možné zmeniť zo dňa na deň. Každopádne nám analýza Talent Centra priniesla jasné ciele a konkrétne riešenia ako k udržateľnému stavu dospieť.
   Petra Tomčalová, zakladateľka projektu „Práce ve vinárství“:
   S Janou Švarnou jsem se potkala na CEO klubu v Praze. Nadchla mě svým přirozeným přístupem a tím, že může zjistit moje top talenty, na které se v životě potřebuji zaměřit a lépe samu sebe pochopit. Měla jsem dilema také s vytvářením nového týmu do svého projektu. Nevěděla jsem přesně, co mají tito lidé splňovat, jaké vlastnosti potřebují mít, aby plnohodnotně vyplnily právě tu mezeru, ve které nemám své přirozené flow a trápím se tím. Obvykle tyto úkoly nedokončuji a nebaví mě. Jana mě dokázala se vším pomoci a během dvou hodin se vše důležité vyřešilo. Nyní už vím, které silné stránky mě pomáhají ve spokojeném životě a které si musím doplnit zejména v podnikání lidmi v týmu. Moc ji za to děkuji a vřele konzultaci doporučuji všem, kteří jsou jakýmkoliv způsobem nespokojeni v práci nebo v životě obecně nebo si potřebují vyřešit důležitá rozhodnutí v podnikání s lidmi.

   Cudzie jazyky, v ktorých je podujatie poskytované:

   Angličtina.

    Objednávka

    +421 914 703 900

    Alebo prostredníctvom formulára


    Zdieľajte s priateľmi

    O nás

    Sme inovatívna vzdelávacia organizácia, pričom osobný rast a sebarozvoj je naším životným štýlom.

     

    Veríme, že zmena môže nastať najskôr v nás, a to najmä neustálym zlepšovaním sa a napredovaním – odomykaním ľudského potenciálu.

     

    Hlavným cieľom projektu topcoach.sk je preto vyberať a ďalej ponúknuť tých najlepších odborníkov z oblasti sebarozvoja. A to prostredníctvom širokého množstva workshopov a tréningov najvyššej kvality ako pre jednotlivcov, tak aj pre firmy.

     

    Našimi hodnotami pri práci a spolupráci sú: kvalita, odbornosť, profesionalita, dôvera a v neposlednom rade i efektivita.

     

    • 0Motivovaných ľudí
    • 0Koučov
    • 0Partnerov
    • 0Workshopov
    • 0leTalky