Zdieľajte s priateľmi

Hodnotový leadership: Mapa emocionálne a sociálne inteligentného lídra

Detaily:

Koncept tréningu vznikal počas obdobia 5 rokov, kedy som ako manažérka zodpovedná za rozvoj zamestnancov na projekte denno-denne prichádzala do kontaktu so svojimi kolegami a viedla s nimi diskusie o ich strachu či túžbach, víziách a plánoch – osobných, aj profesných. Vytvorila som koncept školení, ktorý vychádza z toho, že porozumenie svojím emóciám a hodnotám  a uvedomovanie si dopadu našich rozhodnutí je základom pre zdravé a udržateľné fungovanie tímu. Som koučka a viac ako 5 rokov som využívala koučing na manažérskej pozícii, a teda som presvedčená, že sa oplatí viac počúvať, viac sa pýtať a naučiť sa nezavadzať. Spoločne si ukážeme, ako na to.

Obsahová náplň:

 • Moje hodnoty vs. Tvoje hodnoty – čo to znamená pre našu spoluprácu.
 • Čo robiť ak mi vedenie môjho šéfa nevyhovuje – aké mám možnosti?
 • Čo ak môjmu tímu nevyhovuje, ako “šéfujem” – aké mám možnosti?
 • Čo so mnou robí to, keď môj tím určuje, kam ideme?
 • Verím, že môžem byť hodnotný sprievodca pre svoj tím a vyskúšam si to.
 • Sme v práci, preto máme úlohy. Líšia sa úlohy, a samozrejme aj ľudia, ktorí sú za ne zodpovední. Čo robiť s tým, ak nám to niekde (u niekoho) škrípe?

Ako bude podujatie prebiehať:

 • Forma vzdelávania: interaktívny tréning.
 • Metódy vzdelávania: práca v dvojiciach, skupinové cvičenia, sebaskúsenosť, riadená diskusia.

Prečo sa podujatia zúčastniť:

Veríme, že jedine s porozumením svojich pocitov a rolí, vyrovnaním sa s očakávaniami a fungovaním s funkčnými vzorcami je možné udržateľne zabezpečiť napredovanie tímu / akejkoľvek skupiny ľudí, ktorá má spoločný cieľ. Modelové situácie realizujeme v priestore a s uvedomením si prítomnosti iných v našom osobnom priestore, čo nám umožňuje ihneď reagovať a približovať realitu fungovaniu v skutočnosti. Málo si píšeme, ešte menej prezentujeme, veľa diskutujeme a veľmi veľa zažívame.

Prečo to funguje:

Pretože všetko, čo odznie a všetko, na čo bude trénerka a koučka Andrea zameriavať vašu pozornosť bolo vyskúšané v praxi. To, čo bolo potrebné revidovať na základe tímovej individuality bolo revidované, a teda vieme, že ak si pripustíme, že úprimný je potrebné byť predovšetkým pred sebou, množstvo sebaskúsenosti môže byť serióznym základom pre posilnenie alebo naštartovanie autenticity a zároveň jej prijatia v kolektíve. Autenticita a úprimnosť je to, o čo by sme usilovať. Pretvárka unavuje, vysiluje a v neposlednom rade je to strata času.

Čo hovoria účastníci:

Zuzana
„Poviem to tak, ako to cítim – nejde o prázdne kecy.  To, čo Andrea hovorí, má zažité. Lektorka má skúsenosti z praxe a je to vidieť. Často zachádza, ako sama hovorí “do živého”, ale aspoň viete, že to myslí vážne a naozaj vníma potrebu zmeny náhľadu na to, čo sa v práci okol nás deje.“

Pre koho je podujatie určené:

 • Pre každého, koho zmena irituje a vyhadzuje z komfortnej zóny, avšak vie, že je na ňu čas. Zároveň pre každého, kto vníma potrebu porozumeniť sebe a ostatným, pretože sa cíti ako kôl v plote alebo piate koleso na voze (v tíme). Pre všetkých, kto potrebujú vedieť kým sú, aby mohli začať pracovať na tom, kým môžu byť.
 • Pre všetkých, ktorí sú obklopení inými a vedia, že “zatvoriť dvere” sebe či iným bez ohľadu na to, či ide o business alebo nie, je cesta predurčená k neúspechu. Pre tých, čo tápajú, či oplatí byť “sám sebou”. A pre tých, ktorí netušia, ale vedia, že sa potrebujú pohnúť, lebo to, čo by malo vôbec nefunguje (v tíme alebo mimo neho).
 • Všetky vedúce pozície, – lídri, manažéri, ale aj učitelia, lekári, všetci z prostredia, kde je MY dôležité a myslíme to vážne. Vhodné aj pre agilné tímy, aj pre tímy, ktoré chcú implementovať prvky agility (obsah vieme mierne prispôsobiť podľa štruktúry tímu). Špeciálne vhodné pre tímy, kde to “škrípe”, keďže ide o solution-focused prístup.

Ciele:

 • Identifikovať hodnoty, ktoré majú vplyv na naše rozhodovanie a venovať sa otázke “A čo s tým teraz?
 • Porozumieť sebe a svojím vzorcom správania čo sa týka mňa a zároveň môjho kontaktu s ľuďmi/kolektívom.
 • Účastníci identifikujú spôsob svojho vnímania odlišností (mňa od iných a iných medzi sebou) a naučia sa pracovať so svojimi reakciami a tým vedieť pracovať s vypätými situáciami.
 • Autenticita je viac cesta ako cieľ, prvý krok je však vždy ten najdôležitejší, preto je workshop zameraný na hľadanie autentických spôsobov riadenia – nedávame “how to” pomáhame tvoriť vlastnú mapu a naučiť sa pracovať s jedinečnosťou v systéme.

  Objednávka

  +421 914 703 900

  Alebo prostredníctvom formulára


  Zdieľajte s priateľmi

  O nás

  Sme inovatívna vzdelávacia organizácia, pričom osobný rast a sebarozvoj je naším životným štýlom.

   

  Veríme, že zmena môže nastať najskôr v nás, a to najmä neustálym zlepšovaním sa a napredovaním – odomykaním ľudského potenciálu.

   

  Hlavným cieľom projektu topcoach.sk je preto vyberať a ďalej ponúknuť tých najlepších odborníkov z oblasti sebarozvoja. A to prostredníctvom širokého množstva workshopov a tréningov najvyššej kvality ako pre jednotlivcov, tak aj pre firmy.

   

  Našimi hodnotami pri práci a spolupráci sú: kvalita, odbornosť, profesionalita, dôvera a v neposlednom rade i efektivita.

   

  • 0Motivovaných ľudí
  • 0Koučov
  • 0Partnerov
  • 0Workshopov
  • 0leTalky